نمونه سوالات استان شناسی یزد پایه دهم با پاسخ:

در پایان این متن می توانید فایل نمونه سوال استان شناسی یزد سال دهم که شامل سوال و جواب به تفکیک فصل ها و درس های کتاب درسی می باشد را خریداری و دانلود نمایید. همچنین سوالات جغرافیای ایران را نیز در انتهای این مطلب برای شما عزیزان قرار داده ایم.

مطالعه درس های حفظی  برای دانش آموزان همیشه سخت بوده و هست، مخصوصا شب امتحان که خوندن درسایی مثل جغرافیا و استان شناسی با اون حجم کتاب برای خیلیا عذاب آوره، بخاطر همین ما کتاب جغرافیا و استان شناسی رو خلاصه کردیم و از تموم کتاب سوال با جواب طرح کردیم و شما دانش آموزان عزیز بدون ترس از حجم بالای این کتاب ها می تونید با خوندن این فایل خیال خودتون رو برای امتحان راحت کنین.

این فایل یک مجموعه جامع از مهم ترین سوالات و پاسخ‌هایی است که می‌تواند توسط یک دبیر دبیرستان در نظر گرفته شود. تمام نکات و مفاهیم مهم دروس به صورت سوال و پاسخ در این فایل گنجانده شده است.

مطالعه یک مجموعه سوالات کتاب درسی دبیرستان می‌تواند به شما کمک بزرگی در آمادگی برای امتحان‌هایتان بکند. این مجموعه سوالات شامل تمامی مباحث و اطلاعات مهم کتاب است و  می‌توانیدبا مطالعه آن آمادگی کاملی برای امتحانات خود داشته باشید. با داشتن این مجموعه سوالات، شما دیگر نیازی به خواندن کتاب درسی نخواهید داشت و می‌توانید زمان بیشتری را برای تمرین و تقویت مهارت‌های خود اختصاص دهید. پس اگر به دنبال راهی سریع و موثر برای آماده شدن برای امتحانات خود هستید، این مجموعه سوالات برای شما مناسب است. ما این مجموعه سوالات را به شما توصیه می‌کنم تا با آرامش و اعتماد بنفس به امتحانات خود بروید.

این فایل یک منبع بسیار مفید برای دانش‌آموزانی است که می‌خواهند آمادگی خود را برای امتحانات بهبود دهند و بهترین نتیجه را بدست آورند. مطالعه این فایل نسبت به مطالعه خود کتاب زمان بسیار کمتری نیاز دارد، لذا این فایل کاملا مناسب برای دانش آموزان شب امتحانی است.

مقدمه ای بر استان شناسی یزد:

سوالات استان شناسی یزد با جواب

شاید از خود سؤال کنید که برنامهٔ استان شناسی چه نوع برنامه ای است؟ هدف برنامه ریزان درسی از تألیف کتاب استان شناسی چیست و مطالعهٔ این کتاب چه اهمیتی دارد؟ پاسخ ما به شما دانش آموز عزیز این است که کتاب استان شناسی شما را با استان محلّ زندگی، مسائل جغرافیایی، تاریخی، اجتماعی، مردم شناسی، اقتصادی و فرهنگی آن آشنا می کند. از طرف دیگر یکی از انتظارات تربیتی دنیای امروز، تربیت شهروندانی آگاه است. یک شهروند مطلوب، نیازمند پیداکردن درکی همه جانبه از واحدهای سیاسی کشور خود و سرزمین ملی در زمینه های مختلف است. این برنامه به شما کمک می کند تا از استان محل زندگی خود نگاهی جامع و همه جانبه پیدا کنید. کسب بصیرت نسبت به محیط زندگی و آگاهی از خصوصیات آن چه در گذشته و حال و مسائل محیطی، اجتماعی و اقتصادی، فرهنگی و پیشینهٔ تاریخی استان به شما کمک خواهد کرد تا با بحث و گفت وگو بینشی عمیق از این مسائل پیدا کرده و راه حل های این مشکلات را پیدا کنید. بدون شک شما، مدیران آیندهٔ جامعه خواهید بود. زندگی مدرسه ای باید شما را به دانش لازم برای حلّ مسائل جامعه مجهز کند. مکانی که شما در آن زندگی می کنید توانمندی های مختلفی دارد؛ برای مثال،می توان به توانمندی های جغرافیایی، فرهنگی، اقتصادی و انسانی اشاره کرد. خود شما بخشی از این سرمایه و توانمندی هایید. بهره برداری از توانمندی های بالقوّهٔ یک کشور در گرو شناخت همه جانبهٔ محل زندگی شما و نیز کشور است. برنامهٔ استان شناسی به شما می آموزد که فرصت های موجود در استان شما کدام است و یا این که تهدیدها و ناتوانی ها را چگونه می توانید به فرصت تبدیل کنید. فراموش نکنید که همهٔ امکانات موجود در محیط فرصت است، آب و هوا، بیابان، کوه، رودخانه، جنگل، نیروی انسانی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و خیلی چیزهای دیگر، مهم این است که بیاموزید چگونه از این فرصت ها در جهت سعادت خود و جامعه استفاده کنید. آگاهی از مسائل استان موجب خواهد شد تا از علل پیشرفت و یا عقب ماندگی استان خود آگاه شوید و برای حلّ آن، راه حلّ های خلّق پیدا کنید. ممکن است، این سؤال در ذهن شما مطرح شود که آیا بهتر نیست آموزش دربارهٔ محیط زندگی یا موضوعات اجتماعی از محیط نزدیک آغاز شود و سپس به محیط دورتر مانند استان و یا کشور بینجامد. ما در این برنامه از طریق طرح پرسش ها و فعالیت های مختلف این فرصت را برایتان فراهم کرده ایم. بدون شک مطالعهٔ شهر و استان در زمینه های جغرافیایی، تاریخی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، آداب و رسوم محلی نه تنها می تواند موجب دلبستگی به زادگاه و سرزمین ملی شود، بلکه این فرصت را فراهم می کند تا با گنجینه های مختلف طبیعی، انسانی، فرهنگی و فنّاورانهٔ کشور خود آشنا شوید. در این برنامه در می یابید که افراد زیادی چه در گذشته یا حال در استان شما برای اعتلای کشور تلاش کرده اند.

۵ نمره از پایانترم مختص استان شناسی و ۱۵ نمره مختص جغرافیای ایران است. میانترم هم به همین شکل می باشد.

از سال ۱۴۰۲ با توجه به بخشنامه، سوالات جغرافیا به صورت متمرکز می باشند، البته برای نوبت دوم که سوالات جغرافیا هماهنگ کشوری و سوالات استان شناسی هماهنگ استانی می باشند.

در نظر داشته باشید سوالات نوبت اول توسط دبیر مربوطه طرح می شوند.

خرید و دانلود فایل نمونه سوالات و نکات شب امتحانی استان شناسی یزد

این فایل شامل ۲۴ صفحه (مجموعا ۱۶۵ سوال و جواب) می باشد.

با خوندن این فایل دیگه نیازی به خوندن کتاب نیست

خرید و دانلود آنی فایل پس ازپرداخت از طریق درگاه بانک پاسارگاد پشتیبانی از تمامی کارت‌های عضو شتاب.

خرید و دانلود فایل جامع مجموعه سوالات جغرافیای ایران مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی

این فایل شامل موارد زیر می باشد:

۱- سوال و جواب به تفکیک فصل ها و درس ها (مجموعا ۱۹۴ سوال و جواب: ۲۴ صفحه)

۲- سوال و جواب از تمامی عکس ها، شکل ها، پاروقی ها و فعالیت های مهم کل کتاب

۳- فاقد سوالات مشابه و تکراری

اکثر سوالات، جواب کوتاه و یا خلاصه شده هستند (مناسب دانش آموزان شب امتحانی)

با خوندن این فایل دیگه نیازی به خوندن کتاب نیست

خرید و دانلود آنی فایل پس ازپرداخت از طریق درگاه بانک پاسارگاد پشتیبانی از تمامی کارت‌های عضو شتاب.

مقالات مرتبط: سوالات استان شناسی کرمان ، سوالات استان شناسی تهران


 

اگر فرد خلاقی هستید و می توانید با ارائه ایده ها و طرح های خود مشکلات و چالش ها را حل کنید، توصیه می کنیم با کلیک بر اینجا، لیست مشکلات ثبت شده توسط صنایع را مشاهده نمایید.

این مطلب را دوست داشتید؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.