در پایان این متن می توانید فایل نمونه سوال استان شناسی کرمان را که شامل: ۱- سوال و جواب به تفکیک ۶ فصل ۲- نمونه سوال نوبت اول با جواب ۳- نمونه سوال نوبت دوم با جواب می باشد را دانلود نمایید. 

در این فایل سعی شده تمام نکاتی که یک معلم دبیرستان ممکن است از آن ها سوال طرح کند، به صورت سوال و پاسخ عنوان شده است. مطالعه این فایل برای دانش آموزان عزیز پایه دهم حداکثر ۱:۳۰ زمان می برد. این فایل کاملا مناسب برای دانش آموزان شب امتحانی است.

مقدمه ای بر استان شناسی کرمان (مقدمه کتاب):

شاید از خود سؤال کنید که برنامهٔ استان شناسی چه نوع برنامه ای است؟ هدف برنامه ریزان درسی از تألیف کتاب استان شناسی چیست و مطالعهٔ این کتاب چه اهمیتی دارد؟ پاسخ ما به شما دانش آموز عزیز این است که کتاب استان شناسی شما را با استان محل زندگی، مسائل جغرافیایی، تاریخی، اجتماعی، مردم شناسی، اقتصادی و فرهنگی آن آشنا می کند. از طرف دیگر یکی از انتظارات تربیتی دنیای امروز، تربیت شهروندانی آگاه است. یک شهروند مطلوب، نیازمند پیداکردن درکی همه جانبه از واحدهای سیاسی کشور خود و سرزمین ملی در زمینه های مختلف است. این برنامه به شما کمک می کند تا از استان محل زندگی خود نگاهی جامع و همه جانبه پیدا کنید. کسب بصیرت نسبت به محیط زندگی و آگاهی از خصوصیات آن چه در گذشته و حال و مسائل محیطی، اجتماعی و اقتصادی، فرهنگی وپیشینهٔ تاریخی استان به شما کمک خواهد کرد تا با بحث و گفت وگو بینشی عمیق از این مسائل پیدا کرده و راه حل های این مشکلات را پیدا کنید.

بدون شک شما، مدیران آیندهٔ جامعه خواهید بود. زندگی مدرسه ای باید شما را به دانش لازم برای حل مسائل جامعه مجهز کند. مکانی که شما در آن زندگی می کنید توانمندی های مختلف جغرافیایی، فرهنگی، اقتصادی و انسانی دارد. خود شما بخشی از این سرمایه و توانمندی ها یید. بهره برداری از توانمندی های بالقوّهٔ یک کشور در گرو شناخت همه جانبهٔ محل زندگی شما و نیز کشور است. برنامهٔ استان شناسی به شما می آموزد که فرصت های موجود در استان شما کدام است و یا اینکه تهدیدها و ناتوانی ها را چگونه می توانید به فرصت تبدیل کنید؟فراموش نکنید که همهٔ امکانات موجود در محیط فرصت است، آب و هوا، بیابان، کوه، رودخانه، جنگل، نیروی انسانی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و خیلی چیزهای دیگر، مهم این است که بیاموزید چگونه از این فرصت ها در جهت سعادت خود و جامعه استفاده کنید. آگاهی از مسائل استان موجب خواهد شد تا از علل پیشرفت و یا عقب ماندگی استان خود آگاه شوید و برای حلّ آن، راه حل های خلّق پیدا کنید. ممکن است، این سؤال در ذهن شما مطرح شود که آیا بهتر نیست آموزش دربارهٔ محیط زندگی یا موضوعات اجتماعی از محیط نزدیک آغاز شود و سپس به محیط دورتر مانند استان و یا کشور بینجامد. ما در این برنامه از طریق طرح پرسش ها و فعالیت های مختلف این فرصت را برایتان فراهم کرده ایم. بدون شک مطالعهٔ شهر و استان در زمینه های جغرافیایی، تاریخی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، آداب و رسوم محلی نه تنها می تواند موجب دلبستگی به زادگاه و سرزمین ملی شود، بلکه این فرصت را فراهم می کند تا با گنجینه های مختلف طبیعی، انسانی، فرهنگی و فنّاورانهٔ کشور خود آشنا شوید. در این برنامه در میی ابید که افراد زیادی چه در گذشته یا حال در استان شما برای اعتلای کشور تلاش کرده اند.

۵ نمره از پایانترم مختص استان شناسی و ۱۵ نمره مختص جغرافیای ایران است.

خیر، سوالات جغرافیا توسط معلم مربوطه طرح می شود.

خرید و دانلود فایل نمونه سوالات و نکات شب امتحانی استان شناسی کرمان

این فایل شامل موارد زیر می باشد:

۱- سوال و جواب به تفکیک هر فصل (مجموعا ۴۷ سوال و جواب)

۲- نمونه سوال نوبت اول با جواب

۳- نمونه سوال نوبت دوم با جواب

خرید و دانلود آنی فایل پس ازپرداخت از طریق درگاه بانک پاسارگاد پشتیبانی از تمامی کارت‌های عضو شتاب.
این مطلب را دوست داشتید؟ با دوستانتان به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها

  1. سارا احمدی

    خیلی عالی بود کاش زودتر گذاشته بودید برای امتحان شهریور استفاده کردم.❤️❤️❤️

    پاسخ
    ۱۳ شهریور ۱۴۰۲،